Kâğıtçıların en güzel iftarı

Türk-İş sokakta kâğıt ve atık toplayan yaklaşık 100 kişiye beş yıldızlı bir otelde iftar verdi. Kağıt toplayıcıları kendilerini unutmayan Başkan Ergün Atalay’a teşekkür etti

İftar programında konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, geçen yıl 200’e yakın kâğıt toplayıcısı için aynı otelde iftar programı düzenlediklerini anımsatarak, iftarı bu yıl da düzenleyerek geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi. Kâğıt toplayıcılarının yoksullukla mücadele ettiğini ve zor şartlarda çalıştığını belirten Atalay, şunları kaydetti: “Ankara’da 15 binin üzerinde atık toplayıcısı var. Bunların 3 bini Kâğıt Atık Toplayıcıları Derneği’ne üye. Türkiye’de 500 bin kişi atık toplayıcılığı yapıyor. Bu arkadaşlarımızın büyük bir sıkıntısı var. Sosyal güvenceden yoksunlar. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Çünkü bu arkadaşlarımız bu ülkenin bir parçası.”

BİZİ GÖRÜNÜR HALE GETİRDİ
Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da Türk-İş’in kendileri için geçen yıl verdiği iftardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, iftarın bu yıl da düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türk-İş Genel Başkanı Atalay’a desteklerinden ötürü teşekkür eden Karaman, “Türkİş bize sahip çıkarak bizi görünür hale getirdi, kağıt toplayıcılarıyla ilgili toplumsal duyarlılık yarattı, bu işi yapan binlerce kişiye itibar kazandırdı. Bundan dolayı Türk-İş yönetimine ve camiasına teşekkür ederim” dedi. İftara, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Koop-İş Sendikası Genel Başkan Eyüp Alemdar, Türk-İş’e bağlı sendikaların yöneticileri ve davetliler katıldı.

Kaynak: Sabah Gazetesi