MUSTAFA VARANK ÇEVRE BAKANLIĞI’NA BASKI UYGULUYOR!

Dün, Çevre ve şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan tebliğ, ülkemizi Avrupa’nın çöplüğü olmaktan çıkaracak ve sayın Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşi sayın Emine Erdoğan’ın da öncülük ettiği sıfır atık projesinin de gerçekleşmesini sağlayacaktır. Çevremiz, geleceğimiz ve toplumsal barışımız için de çok büyük önem arz eden dışardan ithal atık alımına getirilen kota uygulaması sektörde son derece memnuniyetle karşılanmıştır.

Yaklaşık bir milyon sektör çalışanının da açlıkla karşı karşıya kalmasının önüne geçilmiştir. Bu düzenlemeden, emeğimizi sömürüp ülkeyi çöplük haline getiren geri dönüşüm firmaları son derece rahatsız olmuşlar.

Onların ülke çevre ve insan gibi bir dertlerinin olmadığını biliyoruz. Tek dertleri, “hangi yol ve yöntem olursa olsun hiç farketmez” daha çok para kazanmak. Bu düzenlemeden dolayı Çevre ve Şehircilik bakanlığımızı kutluyoruz. ÖZELLİKLE Sayın Sanayi ve Teknoloji bakanı MUSTAFA VARANK ve TOBB un da bu düzenlemeden vazgeçilmesi adına Çevre ve Şehircilik bakanlığına ciddi baskı uyguladıklarına tanık oluyoruz. Adete bu ithal çöp lobisinin SÖZCÜLÜĞÜNÜ yapmaktadırlar. Burdan kendilerine çağrıda bulunuyoruz… Bu düzenleme ülkemiz adına son derece önem arz eden bir düzenlemedir. Bu çöplerle ilgili çoğu ülke ithalat kısıtlaması getirmiştir. Bu düzenlemeden vazgeçildiği taktirde, hem sokaklarda atık toplayan 1 MİLYON arkadaşımız açlıkla karşı karşıya kalacaktır hemde büyük bir çevre felâketi oluşacaktır. Bu düzenlemeden vazgeçilmesi durumunda gelişecek toplumsal ve doğal tüm sorunların sorumluluğunun kendilerinde olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu baskılara son vermelerini talep eder kamuoyuna arz ederiz…